Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kıl dönmesinde uygulanan ameliyatsız tedavi olarak da bilinen yöntemde, hastaya lokal anesteziyle işlem gerçekleştirilmektedir. Kıl dönmesi olan odakların olduğu yer lokal anesteziyle, iğneyle uyuşturulur. Daha sonra deliklerden içerisindeki kıllar özel aletler ile temizlenme işlemine başlanır. Ardından içeriye kristal yapıda fenol dediğimiz maddeler atmaktayız, bu fenol dediğimiz maddeler o bölgede bir iyileşme sağlamaktadırlar. İşlem toplam 20 dakika  kadar sürmektedir, hasta daha sonra yürüyerek hastaneden taburcu olmaktadır. Toplam 20 dakika süren lokal anestezi yapılan bir işlemdir.

Ameliyatsız Tedavinin Avantajları Nelerdir ?

Ameliyatsız yöntemin ameliyattan oldukça fazla avantajları mevcuttur, konforlu bir yöntemdir. Nedenileri;

  • Ameliyatlı yöntem yaklaşık 1 saat kadar sürmesiyle birlikte, bu yöntem yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir.
  • Ameliyatlı yöntemde hasta anestezi alması, spinal anestezi alması veya genel anestezi alması gerekirken, ameliyatsız tedavi yönteminde yalnızca lokal anestezi yeterli olmaktadır.
  • Ameliyatlı yöntemde hasta bir gün kadar hastanede yatmaktadır, fakat ameliyatsız dediğimiz yöntemle işlemden yaklaşık 20 dakika sonra hasta yürüyerek hastaneden taburcu olabilmektedir.
  • Ameliyatlı yöntemde hasta 15-20 gün kadar yatak istirahati gerektirirken, ameliyatsız tedavide herhangi bir istirahate gerek yoktur. Kişi ilgili işlemi olduktan sonra aynı gün işine başlayabilmektedir.
  • Ameliyatlı yöntemde doku çıkartılmasına rağmen, bu yöntemde herhangi bir doku çıkartmadığımız için ameliyatta gördüğümüz kozmetik problemleri bu işlemde görmemekteyiz. Bunun ötesinde herhangi bir dikiş atılmadığı için, herhangi bir dikiş alınmasıda söz konusuda değildir. Hastanında bu konuda ızdırabını ortadan kaldırmaktayız.

 

Dolayısıylada kozmetik problemlerin olmaması, kısa bir işlem olması, işlemden sonra ciddi istirahatlerin olmaması, hastanın iş gücü kaybının olmaması ve dikiş alınması gibi problemlerin olmaması bakımından ameliyatla karşılaştırılamayacak bir konforu mevcuttur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir